Ideą Wytwórni jest stworzenie miejsca pracy dla osób kreatywnych, które w dobrej atmosferze będą mogły projektować, prototypować, uruchomić małą produkcję lub po prostu popracować na komputerze korzystając z przestrzeni co-workingowej.

Jednak nie samą pracą człowiek żyje – Wytwórnia to także miejsce warsztatów, spotkań, wymiany doświadczeń i inspiracji. Tutaj możesz rozwijać i realizować swoje pomysły, nawet te najbardziej szalone! Znajdziesz też osoby, które Ci w tym pomogą. W końcu Wytwórnia to nie tylko fizyczna przestrzeń, ale przede wszystkim społeczność ludzi, którzy uczą się od siebie, motywują się wzajemnie i pracują nad wspólnymi projektami.

Wytwórnia została założona przez grupę przyjaciół studiujących m.in. na uczelniach technicznych i artystycznych, zajmujących się projektowaniem przedmiotów użytkowych, interaktywnych instalacji oraz grafiki użytkowej, którzy zdali sobie sprawę, że nie ma miejsca, w którym mogliby pracować nad swoimi projektami. Stworzyli więc wspólnie otwartą pracownię, prototypownię  i warsztat, w której można realizować swoje pomysły.

W Wytwórni nie trzeba koniecznie wytwarzać – można zrobić makietę na zajęcia, polakierować ramę, wywołać film w ciemni, szyć ubrania, zorganizować warsztaty, czy popracować na swoim komputerze korzystając z przestrzeni co-workingowej.

Dzięki temu, że Wytwórnia zrzesza ludzi zajmujących się różnymi rzeczami jest to również doskonała przestrzeń inspiracji i poszukiwań nowych rozwiązań.

Możliwości są ogromne i tylko od Ciebie zależy jak je wykorzystasz! :)